5 اسفند 1396 15:31:58
نكات قابل توجه قبل از خريد گوشي تلفن همراه (96/12/02)

 

روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي با تاكيد بر اجراي طرح احراز اصالت تجهيزات داراي سيم‌كارت (رجيستري) براي گوشي‌هاي تلفن همراه با نشان ال جي (LG) از ۲۸ بهمن ماه از متقاضيان خريد گوشي‌هاي تلفن همراه با نشان آيفون، گوگل، بلك بري، موتورولا و ال جي كه مشمول طرح رجيستري شده‌اند، درخواست كرد در هنگام خريد به توصيه‌هاي زير توجه كنند: 
۱- خريداران حتماً در هنگام خريد گوشي با نشان‎‌‌هاي ذكر شده و ساير گوشي‌هائي كه در هفته‌هاي آتي مشمول طرح مي‌شوند با استفاده از سامانه #۷۷۷۷* اصالت IMEI گوشي را استعلام كنند و چنانچه در جواب استعلام مشخص شد كه گوشي مورد نظر جزء گوشي‌هاي ثبت شده قانوني نيست، از خريد آن تحت هر شرايطي پرهيز كنند. 
۲- گوشي‌هائي كه توسط فروشندگان عرضه مي‌شود حتماً بايد داراي كد فعال‌سازي باشد. اين كد بايد در داخل جعبه گوشي و يا كارت گارانتي وجود داشته باشد. چنانچه اين كد وجود نداشت از خريد گوشي پرهيز كنند. و يا در هنگام خريد كد فعال‌سازي را از فروشنده درخواست كنند. 
۳- پس از خريد گوشي با استفاده از سامانه #۷۷۷۷* و با استفاده از منوي فعال‌سازي نسبت به فعال‌سازي گوشي خود اقدام كنند تا در هنگام استفاده با مشكلي مواجه نشوند. 
۴- ثبت گوشي‌هاي تلفن همراه به هيچ عنوان هزينه‌اي ندارد و خريداران نبايد به ادعاهايي مبني بر اينكه با پرداخت مبلغي مي‌توان گوشي‌هاي قاچاق را در سامانه ثبت كرد توجه كنند تا پس از خريد براي استفاده از گوشي با مشكل مواجه نشوند. 

نسخه قابل چاپ
 
[Rss]
Powered by Tetis PORTAL